AlternativeTo

جایگزین اپلیکیشن و بازی‌ها را چطور پیدا کنیم؟

گاهی ممکن است یکی از نرم افزار، وبسایت، بازی و حتی سرویس‌هایی که همیشه از آن استفاده می‌کردید توسط شرکت سازنده به دلایلی از کار بیافتد و نتوانید دیگر از آن‌ها استفاده کنید. توی این پست با یکی از بهترین منابعی که می‌توانید برای پیدا کردن جایگزین اپلیکیشن از آن استفاده کرد، آشنا خواهید شد.

دوست دارید جایگزین اپلیکیشن پولی را پیدا کنید؟ سرویس آنلاینی که از آن استفاده می‌کردید دیگر کار نمی‌کند؟ می‌خواهی جایگزین اپلیکیشن‌های مورد علاقه‌ات را در دیگر پلتفرم‌ها پیدا کنی؟ بازی‌های مشابه بازی‌های مورد علاقه‌ات را می‌خواهی پیدا کنی؟ وبسایت AlternativeTo موتور جست‌و‌جویی برای پیدا کردن جایگزین اپلیکیشن، وبسایت، سرویس آنلاین و … توسعه داده شده است و این امکان را به شما می‌دهد تا با دیدن بازخورد‌های دیگر افراد بهترین جایگزین را برای سرویس مورد علاقتان پیدا کنید.

معرفی وبسایت AlternativeTo

بعد از ورود به این سایت با محیطی بسیار شلوغ مواجه می‌شوید که ممکن است در ابتدای کار شما را گیج کند. در پایین هدر این سایت کلی بخش آماده برای راحتی کاربر فراهم کرده است.

در بخش People are searching for alternatives to نرم افزار، سرویس آنلاین و بازی‌هایی که مردم بیشتر به دنبال جایگزین‌های آن‌ها بودند را مشاهده می‌کنید. با کلیک روی هر یک از این موارد به صفحه جایگزین‌ها هدایت می‌شوید.

در بخش Most Viewed Apps بیشترین بازدید از بازی، نرم افزار و … را جمع آوری کرده است.

بخش Crew Picks دسته‌ای از نرم افزار‌ها را به انتخاب خود وبسایت AltrernativeTo گردآوری کرده است.

بخش Popular user created lists لیست‌های ساخته شده توسط کاربران سایت AlternativeTo را نمایش می‌دهد. با ثبت نام و ورود به حساب کاربری در این سایت می‌توانید لیست‌های خودتان را بسازید و با دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

در بخش Recently discontinued apps سرویس، اپلیکیشن و … که به تازگی توسط شرکت سازنده متوقف شدن و دیگر کار نمی‌کنند جمع آوری شده است که می‌توانید با کلیک روی هر یک از این سرویس‌های متوقف شده، جایگزین‌های سرویس انتخابی را مشاهده کنید.

بخش نهایی سایت یعنی Top Contributors بهترین کاربران که بیشترین مشارکت را داشته‌اند را لیست کرده است.

اگر نرم افزار مد نظرتان را در این بخش‌ها مشاهده نکردید می‌توانید با سرچ نام نرم افزار جایگزین‌های آن را پیدا کنید.

جایگزین اپلیکیشن مد نظرمان را چطور پیدا کنیم؟

در پست چطور چطور آهنگ‌های داخل اسپاتیفای را دانلود کنیم؟ اپلیکیشن Spotiflyer را معرفی کردیم که با آن می‌توانستید محتوای داخل از کلی پلتفرم که قابلیت دانلود محتوای داخلشان را ندارند، را به راحتی دانلود کرد. پلتفرم‌هایی مثل یوتیوب و اسپاتیفای از جمله پلتفرم‌هایی هستند که قابلیت دانلود ندارند. اگر به هر دلیلی نتوانستید با این نرم افزار کار کنید، کافیه اسم این نرم افزار را داخل سایت AlternativeTo وارد کنید تا جایگزین اپلیکیشن را مشاهده کنید.

بعد از ورود به صفحه مربوط به نرم افزار Spotiflyer، در قسمت بالایی سایت توضیحات کاملی از این اپلیکیشن برایتان می‌آورد. اگر نیاز به توضیحات کامل تری داشتید می‌توانید از بخش SpotiFlyer info, screenshots & reviews وارد صفحه اختصاصی این نرم افزار بشوید.

در بخش فعلی یعنی Alternatives to SpotiFlyer جایگزین اپلیکیشن را به صورت کامل با کلی اطلاعات از جمله نوع لایسنس (رایگان، اوپن سورس، اشتراکی، پولی و …)، پلتفرم (اندروید، ویندوز، سرویس آنلاین، مک و …)، دسته بندی و ویژگی‌های آن مشاهده کرد. برای پیدا کردن بهترین جایگزین اپلیکیشن به تعداد لایک‌های دریافتی توسط کاربران دقت کنید. در نهایت پس از پیدا کردن بهترین جایگزین اپلیکیشن یا بازی می‌توانید به صفحه دانلود هدایت شوید از آن استفاده کنید.

امیدوارم از این آموزش نهایت استفاده را برده باشید. در صورت تمایل می‌توانید پست چطور وبسایت‌های مشابه به هم را پیدا کنیم؟ را هم مطالعه کنید.

اشتراک گذاری
آواتار محمد عرفان وصال طلب

سال‌ها با روحیه کنجکاوانه‌ای که داشتم مجبور بودم برای پیدا کردن راه‌حل مشکلات نرم‌افزاری‌ام، از سرچ لاتین استفاده کنم. زبان پارسی این امکان را دارد که بتواند این خلاء رو پوشش بدهد، حداقل من اینطور فکر می‌کنم و تلاش می‌کنم که محتوای پارسی با کیفیتی را تولید کنم. من محمد عرفان وصال طلب راوری متولد ۸۱ در شهرستان راور از استان کرمان و دانشجوی رشته نرم افزار دانشکده فنی و حرفه‌ای شهید شمسی پور تهران هستم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *