چطور تم ویندوز 11 مخصوص سال 2022 را فعال کنیم؟

در این پست قصد داریم در مورد تم ویندوز 11 که به تازگی برای سال 2022 طراحی شده است، صحبت کنیم. تم ویندوز 11 که بر اساس رنگ سال 2022 یعنی رنگ Very Peri طراحی شده است.

بخش Personalization واقع در تنظیمات ویندوز، از مهمترین بخش‌هایی است که اکثر افراد با آن آشنا هستند. به قطع می‌توان گفت جذاب‌ترین بخش ستینگ ویندوز، بخش شخصی‌سازی ویندوز می‌باشد. توی این صفحه ویندوز این امکان را به شما می‌دهد تا کمی ظاهر ویندوز را هر طور که دوست دارید شخصی‌سازی کنید.

ساده‌ترین تنظیمی که در صفحه Personalization ویندوز می‌توانید انجام دهید، تغییر بکگراند، والپیپر یا همان پس زمینه ویندوز است که همگی از نحوه انجام آن با خبر هستیم. از ویندوز 7 بود که مایکروسافت به این بخش کم و بیش قابلیت‌های بیشتری اضافه کرد. به عنوان مثال شما این امکان را دارید تا رنگ ویندوز را هر طور که دوست دارید تنظیم کنید.

در ویندوز 7 این تنظیمات به صورت جامع در یک بخش جمع نشده بود و شما نمی‌توانستید تنظیمات مربوط به شخصی‌سازی تسکبار ویندوز را در صفحه Personalization انجام دهید. در ویندوز 10 بود که مایکروسافت تصمیم گرفت بخش‌های زیادی از ویندوز واقع در کنترل پنل Control Panel را کم کم به ستینگ یا همان تنظیمات ویندوز اضافه کند.

حالا در آخرین نسخه ویندوز 11، شاهد تنظیمات ویندوز جامع‌تری هستیم. تمام تنظیمات مربوط به شخصی‌سازی در صفحه Personalizaton جمع‌آوری شده است و می‌توانید با به راحتی هر طور که دوست دارید ویندوز خودتان را تنظیم کنید. در این پست با بخش تم ویندوز 11 یا همان بخش Themes واقع در تنظیمات Personalization کار می‌کنیم. در واقع قرار است با یک تم ویژه و فوق العاده که به تازگی برای ویندوز عرضه شده است را بر روی ویندوز خودمان نصب کنیم.

تیم طراحی مایکروسافت در یکی از پست های وبلاگ در مورد تم ویندوز 11 مخصوص سال 2022 این طور می‌نویسد:

رنگ بخشی از هر تصمیم ما برای هر طراحی در مایکروسافت است و ما می‌خواستیم که این رنگ جدید را به گونه‌ای در طرح‌های خود بگنجانیم که بتواند افراد را ترغیب کند تا در کار های روزمرشان احساس قدرت و خلاقیت بیشتری داشته باشند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد طراحی این تم ویندوز 11 می‌توانید از اینجا پست مربوطه را بخوانید.

نحوه نصب و فعال سازی تم ویندوز 11 مخصوص سال 2022

برای نصب و فعال‌سازی تم ویندوز 11 مخصوص سال 2022، شما با دو روش می‌توانید عمل کنید. در روش اول شما می‌توانید از اینجا وارد سایت مایکروسافت استور شوید و روی گزینه Get بزنید. خواهید دید پس از کلیک بر روی این گزینه، به برنامه مایکروسافت استور ویندوزتان منتقل می‌شوید تا فرآیند نصب شروع شود.

در روش دوم شما می‌توانید به صورت مستقیم وارد مایکروسافت استور ویندوزتان شوید و کلمه Pantone را سرچ کنید. برای اینکار در استارت منو ویندوزتان عبارت Microsoft Store را سرچ کرده تا وارد میکروسافت استور ویندوز شوید. حالا از بخش مربوط به سرچ، عبارت Pantone را سر کرده و در نهایت اپلیکیشن Pantone Color of the Year 2022 را نصب کنید.

بعد از نصب Pantone Color of the Year 2022، روی دکمه Open کلیک کنید تا وارد صفحه تم ویندوز 11 شوید. خواهید دید پس از کلیک بر روی این دکمه، بخش Themes ویندوز 11 برای شما باز خواهد شد. در بخش تم ویندوز 11 می‌توانید تم ویندوزتان را به تم ویندوز 11 مخصوص سال 2022 تغییر دهید.

امیدوارم این پست برایتان مفید واقع شود و توانسته باشید تم ویندوز 11 مخصوص سال 2022 را بر ویندوزتان نصب و فعال کنید. اگر در فرآیند مربوط به این آموزش به مشکلی برخوردید می‌توانید مشکل دریافتی را در بخش کامنت‌ها برای بفرستید تا در اصرع وقت کمکتان کنیم. در صورت تمایل می‌توانید پست چطور قابلیت کشیدن و رها کردن در تسکبار ویندوز ۱۱ را فعال کنیم؟ را هم مطالعه کنید.

آواتار محمد عرفان وصال طلب

سال‌ها با روحیه کنجکاوانه‌ای که داشتم مجبور بودم برای پیدا کردن راه‌حل مشکلات نرم‌افزاری‌ام، از سرچ لاتین استفاده کنم. زبان پارسی این امکان را دارد که بتواند این خلاء رو پوشش بدهد، حداقل من اینطور فکر می‌کنم و تلاش می‌کنم که محتوای پارسی با کیفیتی را تولید کنم. من محمد عرفان وصال طلب راوری متولد ۸۱ در شهرستان راور از استان کرمان و دانشجوی رشته نرم افزار دانشکده فنی و حرفه‌ای شهید شمسی پور تهران هستم!

One Comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *