آموزش ارسال پیام خصوصی در گروه تلگرام + معرفی بات

گاهی پیش می‌آید که دوست دارید یک پیام خصوصی در گروه تلگرام به یک شخص خاص ارسال کنید. در واقع منظور و قصد شما این است که پیغام شما به صورت مخفیانه برای آن شخص ارسال شود نه شخص دیگری! در این پست نحوه ارسال پیام خصوصی در گروه تلگرام با یک ربات بسیار عالی را خواهید آموخت.

تلگرام پیامرسانی که بعد از ورودش غوغا به پا کرد، حالا با ربات‌های فراوانی که هر شخص به صورت داوطلبانه توسعه می‌دهد، کلی قابلیت شگفت انگیز را در خود جای داده است. در واقع ربات‌های تلگرام به وجود آمده‌اند تا در تجربه‌ای فوق العاده را در استفاده از این پیامرسان به دست آورید.

ممکن است توی یک گروه تلگرامی در حال بحث و گفت‌وگو باشید و تمایل داشته باشید که یک پیام خاص را به شخص خاص در همان گروه ارسال کنید. شاید از خود بپرسید چرا تا زمانی که می‌توان به پیوی یا به اصطلاح صفحه شخصی فرد موردنظر رفت و پیام داد، از این ربات استفاده کرد؟ در پاسخ به این سوال می‌توان پدیده‌ای دردناک به نام بلاک و ریپورت اکانت تلگرامی را نام برد.

توی این پست اختصاصی با یکی از جذاب‌ترین ربات‌های تلگرام آشنا خواهید شد. رباتی که امکان ارسال پیام خصوصی در گروه تلگرام به یک شخص خاص را به کاربران خود، ارائه می‌دهد. رباتی بسیار ساده اما بسیار کاربردی!

نحوه ارسال پیام خصوصی در گروه تلگرام

برای ارسال پیغام و پیام خصوصی در گروه تلگرام نیاز دارید از رباتی به نام Whisper Bot استفاده کنید. با کلیک روی نام این این ربات مستقیما می‌توانید وارد این ربات شد اما در صورت تمایل می‌توانید آیدی این بات، یعنی @nnbbot را در تلگرام خود جست‌و‌جو کرده و بعد از آن، ربات ذکر شده را شروع یا به اصطلاح استارت کنید.

بعد از ورود و شروع این ربات، با سه دکمه شیشه‌ای مواجه خواهید شد. با کلیک روی دکمه شیشه‌ای با محتویات پرچم‌های کشورهای مختلف جهان، می‌توانید زبان این ربات را مشخص کنید. خوشبختانه این ربات فوق العاده زبان شیرین فارسی را پشتیبانی می‌کند. در نهایت بعد از انتخاب زبان مدنظر، مجددا ربات را با دستور /start راه‌اندازی کنید.

راه‌اندازی این بات به اتمام رسید. برای ارسال پیام خصوصی در گروه تلگرام، کافیست ابتدا وارد گروه تلگرامی مدنظرتان شوید. بعد از ورود به صفحه چت، دستور @nnbbot یا به اصطلاح آیدی ربات را وارد کنید. پس از کمی تامل می‌بینید که کادری جهت راهنمایی در استفاده از این ربات برای شما ظاهر می‌شود. همانطور که در کادر ذکر شده است، پس از وارد کردن آیدی این بات نیاز است پیام خصوصی خود را وارد کنید. در نهایت، در انتهای پیام خود نام کاربری یا به اصطلاح یوزرنیم شخص دریافت‌کننده پیام را مشخص کنید.

نکته: دقت داشته باشید که مرحله وارد کردن آیدی ربات فقط برای بار اول استفاده شما از این ربات الزامی است. در دفعات بعد شما فقط با وارد کردن @ نام ربات یعنی Whisper را در لیستی از کاربران گروه تلگرامی، مشاهده خواهید کرد.

نکته: اگر شخص مدنظر شما برای اکانت خود نام کاربری تنظیم نکرده بود، شما همچنان توانایی ارسال پیام خصوصی در گروه تلگرام را دارید. در واقع شما می‌توانید با وارد کردن آیدی عددی شخص مدنظر، به جای نام کاربری یک پیام خصوصی را در گروه ارسال کنید. در ادامه با آموزش پیدا کردن آیدی عددی افراد آشنا خواهید شد.

آموزش پیدا کردن آیدی عددی کاربران بدون نام کاربری در تلگرام

تلگرام برای تفکیک کاربران به صورت انحصار به فرد یا به اصطلاح یونیک، برای هر کاربر آیدی عددی مشخصی را هنگام ثبت نام کاربران در این پیامرسان مشخص می‌کند. برای یافتن آیدی عددی کاربران در تلگرام، کافیست وارد ربات userinfobot شوید و بعد از استارت کردن آن یک پیام از شخص مدنظر را در این صفحه هدایت یا به اصطلاح فوروارد کنید.

پس از فوروارد پیام کاربر در صفحه ربات userinfobot این ربات یک پیام حاوی آیدی عددی به همراه دیگر اطلاعات اکانت، به شما تحویل خواهد داد. حالا با کپی کردن آیدی عددی شخص مدنظر می‌توانید بعد از وارد کردن @nnbbot و وارد کردن پیام موردنظر، به جای نوشتن نام کاربری شخص مقابل، آیدی عددی شخص را وارد کنید.

در نهایت پس از ارسال پیام خصوصی در گروه تلگرام، فرد مشخص شده می‌تواند پیغام ارسال شده از سمت شما را مشاهده کند. بقیه افراد داخل گروه تلگرامی، با پیغام Sorry, you can’t see this whisper because it was not sent to you. مواجه خواهند شد.

امیدوارم از این پست نیز نهایت استفاده را برده باشید و توانسته باشید ارسال پیام خصوصی در گروه تلگرام را عملی کرده باشید. در صورت تمایل می‌توانید پست دانلود از کافه بازار بدون نصب را نیز مطالعه کنید.

اشتراک گذاری
آواتار محمد عرفان وصال طلب

سال‌ها با روحیه کنجکاوانه‌ای که داشتم مجبور بودم برای پیدا کردن راه‌حل مشکلات نرم‌افزاری‌ام، از سرچ لاتین استفاده کنم. زبان پارسی این امکان را دارد که بتواند این خلاء رو پوشش بدهد، حداقل من اینطور فکر می‌کنم و تلاش می‌کنم که محتوای پارسی با کیفیتی را تولید کنم. من محمد عرفان وصال طلب راوری متولد ۸۱ در شهرستان راور از استان کرمان و دانشجوی رشته نرم افزار دانشکده فنی و حرفه‌ای شهید شمسی پور تهران هستم!

2 نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *